środa, 20 listopada 2013

Batoniki zbożowe z rodzynkamiUwielbiamy batoniki... kupujemy je w sklepach dla dzieci, często wybieramy te zbożowe bo zdrowsze, ale czy na pewno? Przyjrzymy się etykiecie pierwszych lepszych batoników zbożowych, co tam znajdziemy? Dużo niefajnych rzeczy: m.in. syrop glukozowy, sorbitol, ekstrakt słodowy jęczmienny i oczywiście zabójca:  tłuszcz roślinny utwardzony!!! Zadbajmy o zdrowie swoje i naszych pociech. Przygotujmy takie batoniki w domku to naprawdę proste i nie wymaga dużo czasu. Takie batoniki znikają w mgnieniu oka, uwielbiają je dzieci i dorośli :)


wtorek, 12 listopada 2013

Bezglutenowy biszkopt


Idealny bezglutenowy biszkopt o przepięknym kolorze i wyśmienitym smaku. Pyszny sam w sobie posypany jedynie cukrem pudrem oraz idealny do tortów. Bardzo prosty w przygotowaniu - zawsze wychodzi i nigdy nie opada dzięki upuszczaniu na podłogę ;)


Bezglutenowa mieszanka mąk


Domowa bezglutenowa mieszanka mąk, która bardzo dobrze zastępuje mąkę pszenną. Wychodzi na niej idealny biszkopt i przede wszystkim można ją zrobić w domu i jest niedroga.


Mąka jaglana


Mąka jaglana to bardzo zdrowa i odżywcza mąka bezglutenowa. Można ją bez problemu przygotować w domku mając z szafce zapas kaszy jaglanej.


Mąka ryżowaMąka ryżowa jest bezglutenowa, to doskonała alternatywa dla osób z celiakią. Jest dobrym zamiennikiem mąki pszennej, a zrobiona w domku jest naprawdę niedroga. 


piątek, 8 listopada 2013

Sernik złota rosa na spodzie bez pszenicy

Tradycyjny, wyśmienity i delikatny sernik z rozpływającą się w ustach miękką masą serową połączoną z jeszcze delikatniejszą pianką pokrytą piękną rosą.  Wszystko to na spodzie bez dodatku mąki pszennej - to możliwe i pyszne. Spróbujcie koniecznie :)